Öppet hus lördag 23 mars kl.10-15!

Lördagen den 23 februari kl. 10-15 är ni varmt välkomna till oss för att dansa in premiären av Let´s dance! Lördagsfika och suveräna erbjudanden från Design by Peugeot! Hoppas vi syns!
 

Provkör & vinn en Peugeot 508 hela sommaren

Äntligen är det dags för Let’s dance. Peugeot är stolt huvudsponsor av danstävlingen som årligen sänts sedan premiären 2006. Startfältet i år består av kända profiler som Thomas Ravelli, Magdalena Forsberg, Dan Ekborg, Robin Bengtsson och LaGaylia Frazier. Tillsammans ska de varje fredag fram tills finalen den 31 maj tävla om att bli segrare av Let’s dance 2019.

Men du vet väl om att du också kan vara med och tävla under våren? Delta i vår tävling så kan du få köra en Peugeot 508 under sommarens tre månader. Kom in till oss och provkör en av våra bilar. Efter provkörningen fyller du bara i Peugeots tävlingsenkät, lämnar in den till oss och sedan är du med och tävlar om det exklusiva priset. Missa inte denna möjlighet att helt utan kostnader få köra nya Peugeot 508 i tre månader!


Biltjänst i Vara

Biltjänst tar över Gustaf E bil Vara från 1/12. Vi hälsar anläggningen välkomna till Biltjänst!
Biltjänst Vara säljer nya bilar från Peugeot och Opel.  Här hittar ni också Serviceverkstad som har Saabauktorisation. Stort utbud av begagnade bilar .

 

      Saab

Telefon
0512-326 40

Kontakt Peugeot
peugeot.vara@biltjanst.se

Kontakt Opel
opel.vara@biltjanst.se

Öppettider försäljning

Mån - fre: 9 – 18 
Lör: 10 - 14
Sön: stängt

Öppettider verkstad

Mån - fre: 7-17 
Lör: stängt
Sön: stängt

Telefon

Verkstadsbokning: 0512-326 49
Reservdelar: 0512-326 50

 

 

Adress

 

Kontaktpersoner

Christer Ängberg
Bilförsäljare
E-post: christer@biltjanst.se
Tel: 0512-326 44

Mikael Longnell
Bilförsäljare
E-post: mikael.longnell@biltjanst.se
Tel: 0512-326 43

Martin Karlson
Servicechef
E-post: martin@biltjanst.se
Tel: 0512-326 52

Bengt Karlsson
Servicerådgivare
E-post: bengt@biltjanst.se
Tel: 0512-326 45

Roger Bengtsson
Reservdelsansvarig
E-post: roger@biltjanst.se
Tel: 0512-326 46